Loading...

Strawberry Moon, czyli Superpełnia. Co to dla Ciebie oznacza?

Już za kilka dni będziemy świadkami niezwykłego zjawiska na naszym niebie. To czerwcowa Superpełnia Księżyca nazywana Strawberry Moon, czyli Truskawkowym Księżycem. Dlaczego właśnie tak? I jak odpowiednio spożytkować to wydarzenie dla naszego ciała i umysłu?

Strawberry Moon 2022, czyli Truskawkowy Księżyc to tzw. Supermoon i pierwszy Full Moon tego lata. W tym roku przypada on 14 czerwca i o 13:52 naszego czasu będziemy świadkami absolutnie wyjątkowego zjawiska na naszym niebie – Superpełni. Czy to oznacza, że Księżyc, a w zasadzie Superksiężyc nabierze wówczas czerwonej barwy? Pod tym względem nazwa może być akurat myląca, bo określenie Truskawkowy Księżyc odnosi się nie do koloru samych truskawek, a okresu ich zbioru, który dla rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej (zaś dla Europejczyków – poziomek) przypada właśnie w czerwcu. Jednak widok i tak zapowiada się spektakularny. Tarcza księżyca będzie bowiem większa i jaśniejsza niż zwykle oraz może okazać się świetną inspiracją do skupienia się nie tylko na zajadaniu się soczystymi czerwonymi owocami.

Truskawkowy Księżyc 2022 – jaką energię przyniesie?

Truskawkowy Księżyc to pełnia w Strzelcu, czyli doskonały moment na sfokusowanie się na sferze duchowej, samorozwoju i uwolnieniu od wszelkich napięć. Astrologowie twierdzą, że czerwcowa Superpełnia sprzyja także miłosnym uniesieniom, jak również podsumowaniom naszej sfery uczuciowej. Należy zatem przygotować się na to, że energia Strawberry Moon napełni nas poczuciem nostalgii, refleksji, ale również potrzebą wyznaczenia sobie nowych celów, a także nazwania oraz ukierunkowania własnych pragnień.

Strawberry Moon a urodowe rytuały

Truskawkowy Księżyc pomoże nam wsłuchać się w nasze wewnętrzne potrzeby. A co z tymi zewnętrznymi i jak czerwcowa Superpełnia ma się do dbania o swoje ciało? Energia Strawberry Moon sprzyja drobnym przyjemnościom i domowym rytuałom. Dzięki temu wprowadzisz do swojej codzienności nutę harmonii i wyciszenia. Długa kąpiel, balsamowanie ciała połączone ze szczotkowaniem czy choćby kilkuetapowa wieczorna pielęgnacja, na którą zwykle nie masz czasu, to dobre pomysły na wykorzystanie księżycowej energii. Daj wykazać się drogocennym naturalnym składnikom. Polecamy sprawdzić, jak niesamowite efekty może przynieść masaż twarzy naszym PURE JOJOBA OIL, zwłaszcza jeśli masz cerę suchą i wrażliwą. Olejek jojoba cudownie nawilża skórę, przyspiesza regenerację komórek, ma silne działanie przeciwutleniające oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Poświęć też więcej uwagi swoim włosom i wykorzystaj do tego nasz ROSE WATER TONER, który nie tylko nadaje się do twarzy, ale możesz go użyć także jako wcierki do włosów. Wystarczy, że hydrolatem z róży damasceńskiej spryskasz stopniowo kolejne partie skóry i delikatnie wmasujesz. Efekt? W ten sposób poprawisz ukrwienie skóry głowy, nawilżysz ją oraz odżywisz.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji