Loading...

krem czy serum?

Aby cieszyć się piękną, promienną cerą i młodzieńczym wyglądem warto regularnie o siebie dbać. Codzienna pielęgnacja twarzy to podstawa, która powinna stać się obowiązkowym rytuałem powtarzanym rano i wieczorem. Podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń i toksyn, a następnie warto sięgnąć po krem  i serum. Choć często bierzemy je do ręki w drogerii, rzadko zastanawiamy się, czym różnią się te kosmetyki. Na czym polega ich działanie? Należy stosować je razem czy osobno?

Krem, czyli codzienna podstawa

Zacznijmy od tego, że krem to priorytet w każdej kosmetyczce. Ten kosmetyk zapewnia codzienną dawkę nawilżenia oraz gwarantuje właściwą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego jest tak ważny. Jego stosowanie może przedłużyć młodzieńczy wygląd cery, dostarczając skórze porcje niezbędnych składników odżywczych i wspierając naturalne procesy regeneracji. Właśnie dlatego krem nakłada się codziennie, najlepiej na dzień i na noc.

Serum, silniejsze działanie 

Serum w porównaniu z kremem charakteryzuje się zwiększoną zawartością substancji czynnych. Jest to preparat o skoncentrowanej formule, bogaty w aktywne substancje ujędrniające i regenerujące naskórek. Serum ma zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry, posiada silniejsze działanie niż krem, dając szybsze i bardziej zauważalne efekty stosowania.

W duecie zawsze raźniej

Wnioski są oczywiste: jeden produkt uzupełnia drugi, a więc dla osiągnięcia najlepszych efektów krem i serum najlepiej stosować w duecie. Serum odżywia głębokie partie skóry, a krem zapewnia ochronę przed utratą wilgoci i cennych substancji odżywczych, a także chroni nas przed czynnikami zewnętrznymi. Jak powinna wyglądać pielęgnacja? Serum stosuje się zawsze przed aplikacją kremu, nakładając niewielką ilość emulsji na oczyszczoną skórę twarzy. Dzięki temu składniki aktywne mogą bez przeszkód przeniknąć przez zewnętrzne warstwy skóry.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji