Loading...

jedwab – kolejny krok w dbaniu o cerę i włosy

Sypialnia jest miejscem, w którym statystycznie spędzamy najwięcej czasu – to tutaj śpimy i odpoczywamy po całym dniu intensywnej pracy. Jak się okazuje, pościel i poduszka, na której śpimy, ma niebagatelny wpływ nie tylko na komfort naszego umysłu, ale również na cerę i włosy. Jak to możliwe? Wystarczy postawić na jedwabne poduszki, by bardzo szybko zauważyć pierwsze pozytywne efekty ich użytkowania.

Poduszka jedwabna – czyli jaka?

Warto zacząć od tego, że jedwab to w stu procentach naturalne włókno, które powstaje dzięki pracy larw jedwabników. Są to motyle składające jaja na liściach drzew morwowych, które obecnie hoduje się w specjalnych warunkach, ponieważ rzadko występują w naturze. Larwy odżywione młodymi listkami morwy owijają się w kokony, a tam następuje charakterystyczna przemiana poczwarek w motyle – to właśnie ten etap pozwala pozyskać delikatne jedwabne włókna, które zbiera się z kokonów. Sporym atutem tych włókien, z których szyje się m.in. poduszki, jest wytrzymałość oraz szereg właściwości wpływających na komfort ciała, w tym poprawiających stan cery i włosów. 

Wpływ na cerę

Taka poduszka to atrybut, który powinien znaleźć się w każdym łóżku. Jej zaletą jest m.in. zdolność do termoregulacji, a więc leżąc na takiej poduszce, zimą czuje się ciepło, a latem lekkie orzeźwienie (jedwab odprowadza nadmiar ciepła). Z tego względu jedwab sprawdzi się w przypadku osób z tłustą cerą. Ponadto jako naturalne włókno zawiera on aminokwasy, które wpływają relaksująco na system nerwowy, a tym samym pozwalają odpocząć zmęczonej skórze i sprawiają, że rano cera wygląda zdrowo, rześko i promiennie. To jednak nie koniec, ponieważ jedwabne poduszki mogą dostarczać skórze twarzy białko, które efektownie poprawia kondycję skóry i hamuje wszelkie procesy starzenia.

Wpływ na włosy

Zawartość białka i aminokwasów w jedwabnych włóknach ma korzystny wpływ nie tylko na cerę, ale także na włosy. Śpiąc na poduszce okrytej jedwabną poszewką, można być pewną, że rano włosy będą wyglądały tak samo dobrze, jak zaraz po wysuszeniu. Nie będą się plątały ani puszyły, a tym bardziej elektryzowały. Będą gładkie i przyjemne w dotyku. Nie bez powodu mówi się, że jedwabne poduszki to kolejny krok w dbaniu o cerę i kosmyki – warto wypróbować je osobiście.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji