Loading...

fokus na wrażliwców

Zima to wyjątkowo trudny moment dla posiadaczy skóry wrażliwej. Niskie temperatury oraz ogrzewane pomieszczenia potrafią dać im w kość. Cera wrażliwa robi się jeszcze bardziej reaktywna, zaczerwieniona i ściągnięta. Dlatego odpowiednia pielęgnacja oraz zdrowe nawyki są tutaj na wagę złota. Na co warto zwrócić uwagę?

Nawilżanie na żądanie

Wilgotność powietrza, czyli procentowa zawartość wody w powietrzu, zimą znacznie spada. A odczuwamy to przede wszystkim w pomieszczeniach, które w tym okresie w roku są oczywiście ogrzewane – wilgotność zmniejsza się w nich do 20% (a najlepsze warunki do funkcjonowania dla naszego organizmu to te na poziomie 40-65%). Skóra wrażliwa jest na to szczególnie wyczulona, dlatego warto ratować ją wszystkimi możliwymi sposobami. Jednym z nich jest nawilżacz powietrza. I może okazać się dla cery wrażliwca lepszą inwestycją niż kolejny kosmetyk.

Uwrażliwieni na nawodnienie

Częste picie wody to podstawa w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. W przypadku tej wrażliwej – mus. Przyjęło się, że należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. W praktyce łatwiej będzie dostosować nawadnianie do naszych potrzeb, a ułatwiać to sobie stojącą pod ręką szklanką lub wielorazową butelką. Istnieją również aplikacje, które za pomocą powiadomień będą przypominać o systematycznym nawadnianiu i podsumowywać postępy. Dlaczego warto? Bo regularne dostarczanie wody organizmowi redukuje możliwości przesuszenia skóry, a co za tym idzie – jej napięcia i ściągnięcia.

Potrzebne złuszczenie

Przy skórze wrażliwej nie można przesadzać z częstym peelingiem – fo fakt. Zbyt częste pocieranie twarzy i zbyt grube ścierniwo mogą uszkodzić naskórek i zaburzyć warstwę hydrolipidową. Nie oznacza to jednak, że wrażliwcy nie powinni dbać o złuszczanie martwego naskórka. Tylko w ten sposób można zadbać o skuteczne dotlenienie głębszych warstw skóry, a także lepsze przyjęcie przez nią składników aktywnych zawartych w kosmetykach.

Krem na pewnych zasadach

Mając cerą wrażliwą, zimą trzeba zwracać uwagę nie tylko na to, aby krem intensywnie nawilżał i odżywiał skórę. Kluczem do odpowiedniej pielęgnacji jest także czas aplikacji produktu. Krem najlepiej nakładać minimum 15 minut przed wyjściem z domu, aby ten zdążył się wchłonąć i stworzył odpowiednią barierę ochronną na skórze.

Poznaj SKIN STICK

Idealnym produktem dla wrażliwców w okresie jesienno-zimowym jest nasz SKIN STICK – wielofunkcyjny sztyft do twarzy i ciała, który na przesuszone partie ciała niczym opatrunek. Dzięki zawartości wosków i olejków eterycznych, m.in. z wetywerii, ylang ylang i geranium, zadziała zarówno na suche usta, dłonie oraz paznokcie, okolice nosa, który aktualnie zmaga się z katarem, jak i na wszystkie inne strefy, które potrzebują szybkiej reakcji nawilżającej, odżywiającej i regenerującej.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji