Loading...

łagodne oczyszczanie a bariera hydrolipidowa skóry

Płaszcz hydrolipidowy skóry to najbardziej powierzchniowa powłoka naskórka. Co więcej, jest ona też niewidzialną barierą, która zabezpiecza naskórek wraz z jego głębszymi warstwami przed utratą wilgoci. Chroni też przed wieloma niekorzystnymi czynnikami środowiska zewnętrznego, czyli mrozem, wiatrem, zimnem, wirusami, bakteriami, czy grzybami. Dlatego trzeba o nią we właściwy sposób dbać, bo zdrowa skóra to taka, w której warstwa hydrolipidowa jest nienaruszona. Dobrym sposobem na utrzymanie jej w dobrej kondycji jest łagodne oczyszczanie. Dowiedz się, dlaczego tak jest.

Co warto wiedzieć na temat bariery hydrolipidowej skóry?

Bariera hydrolipidowa skóry, jak nazwa wskazuje zbudowana jest z wody i mieszaniny lipidów. Ponadto, ich proporcje ulegają zmianie wraz z pojawianiem się na koncie konkretnej osoby kolejnych lat. Warstwa ochronna uwzględnia między innymi takie elementy jak białka strukturalne, czyli kolagen, elastyna, fibronektyny i filagryna. Są tam także wolne kwasy tłuszczowe, skwalen, naturalny czynnik nawilżający, mieszanina endo- i egzogennych lipidów naskórkowych. Pierwsze stanowią wytwory ciałek lameralnych warstwy ziarnistej. Natomiast drugie są rezultatem dostarczanych skórze lipidów znajdujących się w kosmetykach i preparatach leczniczych.

Jaki cel ma warstwa hydrolipidowa skóry?

Zasadniczym celem warstwy hydrolipidowej jest ochrona naskórka przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ma ona właściwą ilość nawilżenia oraz składników odżywczych i dlatego doskonale funkcjonuje jako bariera zabezpieczająca. Ma też inne zadania, gdyż pomaga też w utrzymaniu elastyczności i wilgotności. Zadbana warstwa hydrolipidowa sprawia, że skóra staje się zdrowa, świeża, promienna i młoda.

Dlaczego w pielęgnacji warstwy hydrolipidowej duże znaczenie ma łagodne oczyszczanie skóry?

Delikatne oczyszczanie nie niszczy warstwy hydrolipidowej skóry i pozwala jej spokojnie realizować ważne zadanie. Dlatego w codziennej pielęgnacji szukaj kosmetyków opartych na naturalnych składnikach, czyli kompleksach i ekstraktach roślinnych, kwasach, a także enzymach wspomagających rozpuszczanie, a nie ścieranie naskórka. Produkty powinny mieć krótkie i czyste składy oraz posiadać składniki wspierające oczyszczanie. Takim preparatem jest nasz gentle cleanser. To natura w pełnym możliwym tego słowa znaczeniu. Jest to łagodna kremowa emulsja, która myje i usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz lekki makijaż. Dzięki temu nie narusza warstwy hydrolipidowej skóry. Zawiera między innymi olejek arganowy, aloe vera i olej awokado. Jest też ekstrakt z dzikiej róży, który witaminie C rozjaśnia, uelastycznia i poprawia koloryt skóry. Preparat sprawi, że Twoja cera będzie czysta, gładka, nawilżona, odświeżona, po prostu piękna!

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji