Loading...

czekolada bez wyrzutów sumienia

Wiele osób lubi czekoladę, jednak rezygnuje z niej, obawiając się jej negatywnego wpływu na zdrowie i sylwetkę. Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest to konieczne. Przynosi ona wiele korzyści pod warunkiem, że jest to gorzka czekolada pozbawiona cukru, z dużą zawartością kakao (przynajmniej 70 %). Czekolada przyczynia się do zwiększania produkcji serotoniny i skutecznie poprawia humor. Jednakże to nie wszystkie korzyści wynikające ze spożywania gorzkiej czekolady. Poznaj siedem faktów na temat tego produktu.

Chroni przed chorobami naczyniowymi i serca

Badania potwierdzają, że gorzka czekolada ma pozytywny wpływ na problemy z krążeniem. Produkt ogranicza niebezpieczeństwo udaru, a także zachorowania na serce. Systematyczne spożywanie niewielkiej ilości gorzkiej czekolady chroni przed zakrzepami. Co więcej, zmniejsza także ciśnienie krwi. Określone właściwości produktu związane są z dużą zawartością przeciwutleniaczy, które działają pozytywnie na śródbłonek naczyń i chronią przed procesami zapalnymi.

Hamuje łaknienie

Wbrew przekonaniom, gorzka czekolada jest zalecana osobom dbającym o sylwetkę. Spowalnia ona trawienie, a także zmniejsza apetyt. Zjedzenie czekolady doprowadza do tego, że uczucie głodu dociera do mózgu z opóźnieniem. W konsekwencji spożywa się mniej kalorii podczas posiłku.

Poprawia koncentrację

Gorzka czekolada z dużą zawartością kakao dzięki temu, że korzystnie wpływa na układ krążenia, przyczynia się do krótkoterminowej poprawy koncentracji i zdolności umysłowych. W efekcie koneser tego produktu może liczyć na lepszą pamięć i zdecydowanie szybsze łączenie ze sobą faktów. Warto podkreślić fakt, że regularne przyjmowanie niewielkiej ilości gorzkiej czekolady przyniesie także rezultaty w przyszłości.

Bogactwo antyoksydantów

Gorzka czekolada zawiera bardzo dużo antyoksydantów, które przyczyniają się do usuwania wolnych rodników, a tym samym zwalczania stanów zapalnych. Chronią przed stresem oksydacyjnym, pozwalają dłużej zachować młodość i witalność.

Duża ilość witamin i składników mineralnych

Czekolada zwierająca bardzo dużo kakao i pozbawiona cukru zawiera bardzo wiele ważnych dla organizmu składników. Jest to przede wszystkim witamina A, E, a także witaminy z grupy B. Wraz z tym produktem dostarcza się do ludzkiego układu także magnez i żelazo.

Zabezpieczenie przed oparzeniami słonecznymi

Zaletą systematycznego spożywania gorzkiej czekolady jest ochrona przed oparzeniami słonecznymi. Dzięki niej skóra zyskuje blask i witalność, a ponadto dobrze radzi sobie ze szkodliwym promieniowaniem UV. Warto podkreślić, że duża zawartość flawonoli w kakao pozytywnie wpływa na gęstość, a także grubość komórek skóry. Jest ona dobrze zabezpieczona przed utratą wody.

Działanie podobne do prebiotyku

Gorzka czekolada zawiera polifenole, które pobudzają mikroorganizmy znajdujące się w jelitach do dodatkowej pracy. Regularne spożywanie produktu przyczynia się do wzrostu ilości prozdrowotnych szczepów z rodzaju Bifidobacterium i Lactobacillus. Gorzka czekolada bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie. Jednakże pamiętać należy o tym, że musi to być produkt z dużą zawartością kakao i pozbawiony cukru. Systematyczne spożywanie takiego wyrobu poprawia krążenie, pracę jelit, usprawnia mózg, doskonale wpływa na skórę, hamuje apetyt, a także chroni przed demencją starczą. Warto wprowadzić ją do swojego jadłospisu już teraz!

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji